אנשי עסקים ישראלים הטסים לעתים תכופות ליוון גילו את הסים הבינלאומי החדש והדבר יצר עבורם שינוי מהותי בכל נושא התקשורת בעת השהייה ביוון.

שירותי התקשורת עד עתה

עד עתה לקראת כל נסיעה ליוון, רכש איש העסקים חבילת תקשורת מאחד הספקים בהתאם לשיוך שלו. רוב החבילות מיועדות לכמות מסוימת של שיחות, הודעות ודקות גלישה לניצול תוך מספר מוגדר של ימים.

הלקוח משלם את מלוא העלות עבור חבילה זו גם אם במהלך הנסיעה צרך רק חלק מהקיבולת של החבילה ובנסיעה שאחריה רכש שוב חבילת תקשורת. סך כל העלויות עבור התקשורת הן גבוהות מאד ומהוות חלק נכבד מהעלויות של כל טיסת עסקים לחו"ל.

עושים עסקים ביוון? סים בינלאומי ליוון

 

אופן רכישת הסים ותחילת ההתקשרות

מי שעבר לשיטת התקשורת באמצעות הסים הבינלאומי החדש, נהנה גם מעלויות הרבה יותר נמוכות וגם משיטה חדשנית ונוחה במיוחד.

עלות ההטענה הראשונית של הסים עולה 75 ₪. אם איש העסקים חושב שסך הקיבולת בסים נמוכה מדי עבורו אם הוא מעביר קבצים כבדים, הוא יכול לרכוש קיבולת נוספת שעלותה 50 ₪.

קיימת סבירות גבוהה כי התכולה הרחבה יותר תספיק לצרכי השימוש שלו בנסיעת עסקים ממוצעת.

כשהלקוח שב מהנסיעה, הוא בוחן מה הייתה רמת הצריכה וכמה זמן נותר לו . בהתאם לכך, עוברת הכמות שנותרה לטובת נסיעת העסקים הבאה בכל עת שהיא תתקיים עד חלוף ארבע שנים מהנסיעה הנוכחית.

באופציה זו, הלקוח מנצל כל דקת תקשורת ולא משלם על חבילת תקשורת מלאה כשהניצול בפועל היה מופחת.  במצב זה הלקוח גם הפסיד כסף וגם שילם סכומים גבוהים יותר עבור כל דקת שיחה / הודעה או גלישה.

שימוש בכרטיס סים בין לאומי ביוון

מרגע נחיתת המטוס בכל שדה תעופה ברחבי יוון, אפשר להתקין את הסים הבינלאומי וליהנות מחיבור מידי עם חברת התקשורת היוונית.

ההתנהלות נעשית בדיוק כמו בישראל, אין צורך לעשות שינוי כלשהו במכשיר, מחייגים בקלות באמצעות מספרי הטלפון הקיימים בזיכרון, שולחים הודעות וואטס אפ כאילו הלקוח נמצא כעת בישראל וגולשים באתרי האינטרנט השונים וברשתות החברתיות בדיוק על פי מה שרגילים לבצע כשנמצאים בארץ.

אנשי העסקים נהנים מתקשורת לאורך כל השהות ביוון וגם אם הם ממשיכים לפגישות באזורים נוספים ביוון בצפון ובדרום המדינה או נוסעים למדינות השכנות כמו איטליה הם אינם צריכים לבצע כל שינוי הסים נשאר בתוך המכשיר והוא ממשיך לפעול למרות המעבר למדינה אחרת, כל עוד אותה מדינה נמצאת ברשימה של המדינות אשר בהן קיים שירות זה.

עושים עסקים ביוון? סים בינלאומי ליוון

שימוש ברשתות Wi-Fi

לקוחות רבים נוהגים להתחבר בחו"ל לרשתות Wi-Fi ציבוריות כיוון שהן ללא עלויות כמו במרכזי הערים ובשדות תעופה. השימוש אומנם נוח וללא עלות אך הרשתות הללו מסוכנות כיוון שהן אינן מאובטחות. במצב זה עלול להיות שלמכשיר הסלולרי יחדור וירוס או שהוא יהיה פתוח למתקפת סייבר בתחומים שונים.

לאור זאת ההנחיה היא להימנע ככל האפשר משימוש ברשתות הלא מאובטחות הללו ולהשתמש גם במקומות הציבוריים ההומים בסים הבינלאומי שהשימוש בו בטוח.

התרעה לגבי מצב התכולה של הסים

כשהסים מתרוקן כמעט לחלוטין הלקוח מקבל התרעה כדי שלא יוצר מצב שהוא ללא אפשרות תקשורת. אם הלקוח עדיין בחו"ל הוא מבקש להטעין מידית את הסים בקיבולת נוספת כך שיוכל ליהנות מהמשך התקשורת עם כל הגורמים הנחוצים.

אם במקרה הסים התרוקן כי הלקוח היה עסוק, הוא מתקשר למוקד בשיחת חינם ובו ברגע  מטעינים את הסים.