וואו, איזה כיף לכם! אתם עומדים לטוס לאחת הערים המופלאות והמתוירות בעולם. עיר שיש בה כל מה שרק אפשר לחלום עליו. אנשים חמים. אוכל מעולה. שילוב בין אתרים היסטוריים, אמנות ומבנים אדריכלים מרשימים.

במרחק נגיעה תוכלו גם לעלות על מעבורת ולהרחיק לכת לאחד מהאיים הקרובים, מקומות עם חופים מרהיבים וחול לבן, ממש כמו בתאילנד, או אפילו לעלות צפונה או לרדת דרומה עם הרכב ולטייל קצת מסביב. במרחק של שעתיים עד שלוש שעות ברכב אתם בקצה השני של רומא, לכאן או לכאן.

להישאר מחובר גם ברומא

כמו כמעט כל אחד שמטייל בעולם או אפילו נוסע לנסיעת עסקים, גם אתם ודאי רוצים להישאר מחוברים עד כמה שאפשר ולהיות זמינים עם הסמארטפון שלכם.

אתם רוצים לעשות בו את כל השימושים שאתם רגילים, להשתמש באפליקציות הניווט השונות כדי לחסוך זמן, לאתר מסעדות, אטרקציות ומקומות בילוי שווים, להעלות תמונות וסרטונים, להתכתב עם הקרובים לכם בוואטסאפ או ברשתות החברתיות ולענות למיילים דחופים מהעבודה. אז כדי שכל זה יקרה, יש לכם 3 אופציות עיקריות. סים מקומי מרומא אותו תרכשו שם, חבילת סלולרי לחו"ל אותה תסגרו כבר מהארץ דרך חברת התקשורת שאתם מנויים אליה או סים בינלאומי.

עוד על >> סים באיטליה

סים מקומי ברומא – איך זה עובד?

האמת היא שתוכלו לרכוש סים מקומי של רומא כבר בשדה התעופה. שתי חברות התקשורת המובילות באיטליה הן Vodafone ו- TIM. אחרי שתרכשו את הסים, תוכלו להטעין אותו בשווקים, בסופרמרקטים ובקיוסקים המכונים טאבקי הפזורים ברחבי איטליה. המחיר של סים מקומי רומא באחת החברות הללו יעלה לכם בין 25-45 אירו, תלוי באיזו חבילה תבחרו. יש גם סים שמתאים לתיירים. אופציה נוספת היא לאתר חנות הנקראת Forexchange שנותנת שירותים של חברת Vodafone.

היתרונות של רכישת סים מקומי ברומא

  1. מחיר יחסית לא גבוה בהשוואה לחבילות שתרכשו מהארץ.
  2. פריסה רחבה של נקודות שירות ברחבי איטליה.
  3. כבר בשדה התעופה תוכלו לרכוש את הסים ולחסוך זמן מאוחר יותר.

החסרונות

  1. לא כולם מדברים אנגלית בצורה שאפשר להבין, גם לא נציגי שירות.
  2. אם משהו קורה עם הסים או עם החבילה, תמצאו את עצמכם מחפשים תחנת שירות, משהו שיכול לגזול לכם הרבה זמן ולעקב אתכם.
  3. קליטת האינטרנט באיטליה לא טובה בכל האזורים.
  4. רוב החבילות לא כוללות שיחות לארץ.

האופציה השנייה היא כאמור רכישת חבילת סלולרי דרך חברת התקשורת כמו סלקום, פרטנר, פלאפון, הוט, גולן וכדומה. מיותר לציין שחבילות אלה יקרות מאוד ולא תמיד עונות על הצרכים שלנו.

סים בינלאומי – האופציה הטובה ביותר להישאר מחוברים מכל הבחינות

נתחיל ביתרון המרכזי ביותר והוא העובדה שאתם לא מאבדים את הכסף שלכם. עם הסים הבינלאומי של World 8 אתם משלמים סכום סמלי 75 שקלים בלבד לחבילה מעורבת הכוללת הודעות, אינטרנט מהיר וכמובן שיחות לארץ.

אם תרצו, תמיד בעלות של 50 שקלים תוכלו להוסיף עוד 5GB של אינטרנט ולמי מכם שלא יודע, זה המון. העניין הוא, שגם אם יישאר לכם כסף, לא תצטרכו לחכות שתחזרו שוב לאיטליה, הכסף הטעון ישמש אתכם שוב לכל יעד שתבחרו במשך 4 שנים. כן כן. 4 שנים אתם יכולים להמשיך ולהשתמש בסכום ששילמתם. יתרון נוסף ולא פחות חשוב הוא שאתם בעצם נשארים מחוברים כבר מהרגע שאתם נוחתים. אתם לא צריכים לחכות בתור, לא צריכים להסתמך על האנגלית של האיטלקים ולא צריכים להתפלל שהאינטרנט יעבוד לכם. אתם ממשיכים להשתמש במכשיר שלכם, בדיוק כמו שהתרגלתם פשוט רק צריכים להחליף את הסים הטעון.

נסיעה טובה ובהצלחה.