כל מי שנסע לחו"ל עם הטלפון הסלולרי שלו מכיר את התופעה שהוא מזמין חבילת תקשורת מהספק שלו והחיוב נקבע בהתאם למדינות היעד. תעריף זול למדינות קרובות כמו יוון או איטליה ותעריף יקר למדינות רחוקות מאד כמו אוסטרליה או יפן.

בשיטה החדשה והמוצלחת הכוללת התקנת סים בין לאומי במקום הסים הישראלי במהלך השהות מעבר לים, התעריף הוא אחיד לכל מדינה בעולם. מטעינים את הסים בעלות של 75 ₪, סכום שהוא זול באופן משמעותי מהעלויות של חבילות התקשורת ונהנים מגלישה בקיבולת של 1 ג'יגה, מיילים, סמס, הודעות וואטס אפ, גלישה ברשתות החברתיות וביו טיוב ועוד.

10 מדינות שמתחילות ב- א' וכולן בתעריף אחד

אם נטוס עם כרטיס סים בין לאומי ליעדים ביבשת אירופה כמו:

אוסטריה

איטליה

אוזבקיסטן

אירלנד

איסלנד

אסטוניה

אלבניה

אנדורה

או למדינות ביבשות רחוקות הרבה יותר כמו:

אוסטרליה

ארה"ב

העלות תהיה זהה. אין הבדל בחיוב עבור שימוש בתקשורת באמצעות הסים בין מדינות אירופה, ארה"ב או אוסטרליה. לכן כשרוכשים סים יוצרים פערים משמעותיים ביותר של עלויות התקשורת במהלך הנסיעה מעבר לים.

10 מדינות שמתחילות ב- א' וכולן בתעריף אחד

שימוש בסים מול שימוש בחבילות תקשורת

הפערים הכספיים אף גדלים אם מדובר בחופשה שאורכת פרק זמן ארוך או לחלופין בנסיעת עסקים חובקת עולם הכוללת כמה יעדים קרובים ורחוקים. גם אם מטעינים את הסים בפרק זמן נוסף, עדיין ההפרשים הכספיים הם משמעותיים ביותר וניכרת הוזלה משמעותית מול נסיעות קודמות שבהן השתמשו בחבילות התקשורת.

מעבר לכך בסים מנצלים את כל זמן השימוש הקיים. התכולה שלא נוצלה עוברת לשימוש של הלקוח בנסיעה הבאה עד ארבע שנים מהנסיכה הנוכחית כך שהתמורה היא מלאה. לעומת השימוש בחבילות תקשורת שבהם משלמים סכום ידוע מראש גם אם סך השימוש היה רחוק מניצול מלא.

שימוש בכרטיס סים בין לאומי במאה וחמישים מדינות

אפשר ליהנות מהשימוש בכרטיס סים בין לאומי במאה וחמישים מדינות מעבר לים. מדובר בארצות שהמרחק הגאוגרפי אליהן מישראל קצר יחסית כמו מדינות אירופה, מדינות רחוקות יותר כמו קנדה, ארה"ב וגם מדינות פופולריות מאד במזרח אסיה כמו יפן, ניו זילנד, יפן תאילנד ועוד. הישראלים טסים הרבה מאד ליעדים הללו הן לחופשות והן לנסיעות עסקים ולכן הסים הוא הפתרון האידאלי עבורם.

לאחרונה, תרמילאים ישראלים רבים גילו את הסים הבין לאומי המאפשר הוזלה משמעותית של עלויות התקשורת בחו"ל . הם מסוגלים בעזרתו להיות בקשר עם כולם לאורך כל השהות שלהם במדינות הרחוקות הכלולות בהסדר זה, לכן השימוש בסים הבין לאומי תופס לאחרונה תאוצה גדולה מאד.

מעבר ממדינה למדינה

כרטיס הסים משמש את הלקוח בכל המדינות שאליהן הוא מגיע ואין כל צורך להוציא בכל הגעה את כרטיס הסים ולהכניס במקומו סים מקומי. כרטיס הסים מותקן עם הנחיתה ביעד ההגעה הראשון לדוגמה אסטוניה ועם המעבר לאוזבקיסטן, משאירים אותו בתוך המכשיר הסלולרי. אם בתום הטיול בשתי המדינות הללו הלקוח ממשיך ליעד רחוק כמו אוסטרליה, הסים הספציפי ממשיך לשרת אותו מעבר לים ורק כשהוא חוזר ארצה יבצע החלפה לסיים הישראלי לסלולרי וישמור את הסים הבין לאומי לטיסה הבאה.

בנסיעות קצרות או ארוכות, אם בוצעה טעינה נוספת במהלך השהייה וגם אם לא, נותרות בדרך כלל דקות שימוש שלא נוצלו ולכן הן מועברות לנסיעה הבאה שתוכל להתרחש עד ארבע שנים מזמן הנסיעה הנוכחית. כך לכל אדם יש די זמן לתכנן את הגיחה הבאה מעבר לים.