שיטת התפעול של הסים הבין לאומי היא פשוטה מאד. קונים בכל סניף של דואר ישראל כרטיס סים מטעינים אותו בעלות של 75 ₪. הקיבולת של 1GB המספיקה ל- 100 דקות שיחה, 100 הודעות סמס וגלישה באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות.

4 תעריפים ל – 4 קצוות העולם

מעבר לעלות הראשונית של הטענת הסים, מי שמעוניין שהקיבולת תהיה גדולה יותר, רוכש 5GB נוספים עבור 50 ₪. תוספת זו מאפשרת לו לנוע ברוב מדינות אירופה ומדינות אחרות כמו דרום אפריקה תאילנד אוסטרליה ועוד, עד 30 יום מיום הנחיתה.

התכולה הגדולה יותר מאפשרת גלישה חופשית ובדרך כלל ללא תקלות בכל המיקומים הלו.

4 תעריפים ל- 4 קצוות העולם

העלויות הנוספות הן:

1GB גלישה ברוב העולם – 7.5 אג’ ל – 1MB.

שליחת סמס ברוב העולם – ₪0.75, שליחת סמס בשאר העולם – ₪1.5, קבלת סמס ללא עלות.

תוספת לדקת שיחה במדינות ספציפיות כמו אסטוניה, בלרוס, מקדוניה, סין, רוסיה – ₪0.75.

תוספת תשלום עבור כל דקת שיחה בתוך המדינה או מחוצה לה, לא כולל את ישראל ₪1.25.

שימוש בכרטיס סים בין לאומי

העלויות הנמוכות מדרבנות ישראלים רבים לרכוש את כרטיס הסים באחד מ- 550 סניפי דואר ישראל הקיימים ברחבי ישראל, טרם הנסיעה לחו"ל.

מטעינים את הסים בנפח הנדרש וממריאים לחופשה או לנסיעת העסקים. בארץ היעד מחליפים בין כרטיסי הסים ונהנים מגלישה ושימוש איכותי בדיוק כמו בישראל.

אין צורך לבצע כל שינוי או התאמה, מספר הטלפון הישראלי נותר בעינו, מתקשרים באמצעות אנשי הקשר המוכרים, מתכתבים גם מולם ללא כל שינוי.

השירות מאפשר שימוש בכרטיס הסים גם בעת הגעה ליעד אחר אם הוא כלול ברשימת המדינות הכלולות בהסדר זה. לדוגמה לקוח שטס להולנד יכול להשתמש בסים במדינה זו ולאחר מכן כשימריא לארה"ב ימשיך ליהנות מהתקשורת האיכותית באמצעות סים זה.

4 תעריפים ל- 4 קצוות העולם

עלויות של כרטיס סים בין לאומי מול חבילת גלישה

עלותה של חבילת גלישה ידועה מראש והלקוח משלם את מלוא הדרישה גם אם ניצל חלק קטן מתוך כלל החבילה. אם כך, נוצר מצב שהעלות לדקת שיחה בפועל הייתה הרבה יותר גבוהה מהסכום שנקבע על ידי הספק וזאת לאור תוצאות השימוש. לעומת זאת בכרטיס הבין לאומי החדש יודעים בדיוק מהו הנפח שנוצל בפועל, בנסיעה הבאה מנצלים את יתרת הנפח בכל מועד בו נוסעים מעבר לים עד ארבע שנים מיום הנסיעה הנוכחית. ניצול יתרת הנפח בדרך זו מאפשר מספיק זמן לתכנן את היעד הבא וליהנות מחופשה נפלאה או נסיעת עסקים.

כך משלמים את התעריף שנקבע מראש מתוך ארבעת התעריפים שפורטו ולנפח שנותר מבצעים שיפטינג לנסיעה העתידית. בדרך זו לא מפסידים אפילו דקה ממערך הגלישה ולא שקל מתוך העלות ששולמה.

שימוש ברשתות Wi-Fi לא מאובטחות

לאור העלויות הנמוכות יחסית מול חבילות התקשורת, הניצול המלא של נפח הגלישה ונוחות השימוש מומלץ להשתמש בסים זה גם במקומות הומי אדם כמו שדות תעופה בין לאומיים שבהם קיימות רשתות גלישה חינמיות אשר אינו מאובטחות.

החשש הוא שעקב השימוש ברשתות הללו, יחדור וירוס לטלפון הסלולרי או תבצע מתקפת סייבר על המידע הקיים בו. עדיף לא לקחת סיכונים ולגלוש רק ברשתות מאובטחות.

שימוש בסים מול ספקי התקשורת

לנוחות הציבור אפשר להשתמש בסים זה בכל טלפון חכם המשויך לאחת מחברות התקשורת המפעילה את שירתיה בישראל כמו פרטנר, סלקום, הוט, גולן ואחרים.

אין ספק שהשימוש בסים זה הוא הפתרון האופטימלי לחו"ל.